Depilacja laserowa dla kobiet

Właściwie każda kobieta chce co jakiś czas pozbyć się zbędnego owłosienia ze swojego ciała. Są różne sposoby na depilację, można to robić za pomocą wosku czy maszynek do golenia, ale zdecydowanie najwygodniejszą i najskuteczniejszą metodą jest depilacja laserowa.

Czy zabiegi są bezpieczne?

Wiele kobiet zastanawia się, czy takie zabiegi są w ogóle bezpieczne dla zdrowia. Oczywiście, nie każdy może się im poddawać. Nie mogą na przykład kobiety w ciąży czy ze świeżą opalenizną (także po solarium). Depilację laserową wykluczają też niektóre choroby, na przykład łuszczyca czy cukrzyca. Jeśli nie ma przeciwwskazań, musimy się spotkać z kosmetologiem. On dobierze odpowiednie parametry lasera, które będą pasować do naszej skóry. Przed samym zabiegiem nie powinniśmy przez ok. tydzień drażnić skóry w miejscu, w którym przeprowadzana będzie depilacja. Nie powinniśmy na ten rejon skóry też nakładać np. kremów czy maści, zawierających witaminy A i C.

Jak przebiega sam zabieg?

Przed zabiegiem wykonywana jest próba laserowa. Lekarz musi po prostu zobaczyć, jak nasza skóra reaguje na laser. Już przy właściwym zabiegu, lekarz używa zwykle lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się we włosowym meszku. Melanina ma za zadanie odbierać energię, którą wytwarza laser. Po całym zabiegu lekarz nakłada na depilowane miejsca łagodzące preparaty.

Czy zabieg jest jednorazowy?

Niestety nie. Włosków niemal nigdy nie da się zlikwidować w stu procentach. Raz wykonany zabieg najczęściej powtarza się co miesiąc, na okres np. pół roku. Później już można to robić na przykład raz na rok. A ile kosztują zabiegi laserowe? To oczywiście zależy od tego, którą część ciała chcemy wydepilować. Depilacja okolic bikini to zazwyczaj koszt kilkuset złotych. Jeśli chodzi o depilację łydek, to ceny zwykle zaczynają się od 400 zł. Nieco tańsza jest depilacja wąsika - taki zabieg możemy przeprowadzić już za 200 złotych. To oczywiście ceny za tylko jedną sesję.

Czy więc laser jest dobrą metodą na depilację? To oczywiście zależy od naszych potrzeb, warto jednak pamiętać o przeciwwskazaniach, oraz o tym, że zabieg trzeba będzie regularnie powtarzać.