Depilacja laserowa dla mężczyzn

Depilacja laserowa czy jest to też zabieg dla mężczyzn?

Depilacja laserowa jest zabiegiem kosmetycznym, który na stałe usuwa włosy z ciała. Obszarów, z których chętnie pozbędziemy się zbędnego owłosienia jest wiele. Należą do nich nogi, pachy, okolice bikini, także włosy, które rosną na twarzy. Depilacja nie jest jednak tylko domeną kobiet. Coraz częściej mężczyźni korzystają z usług salonów depilacji laserowej.

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg, do którego należy sie przygotować. Przed zabiegiem skóra nie powinna być podrażniona. Należy też unikać opalania ciała. Skuteczna depilacja laserowa wymaga kilku zabiegów, powtarzanych w kilkutygodniowych odstępach czasu. Ilość zabiegów jest zależna od ilości włosków, które są do usunięcia.

Jest to zabieg podrażniający skórę, jednak po kilku zabiegach na naszym ciele w wydepilowanych miejscach przez bardzo długi czas nie rosną włosy. Zdarza się, że nigdy nie odrastają. Depilacja laserowa wiązką lasera wypala nie tylko cebulkę, ale i korzeń cebulki włosa. Dzięki temu, po zabiegu przez długi czas nie podrażniamy już skóry. Dlatego polecana jest dla delikatnych obszarów. Większe podrażnienia skóry wywołuje regularne golenie, depilowanie woskiem czy depilatorem. wszystkie te sposoby są o wiele bardziej inwazyjne.

Zabiegi depilacji laserowej dla mężczyzn

Z wygody i ułatwienia życia jakie oferuje depilacja laserowa mogą korzystać także mężczyźni. Najpopularniejszym miejscem, które depilują mężczyźni są pachy. Dla panów przeznaczone są także zabiegi usuwania zbędnego owłosienia z klatki piersiowej i klaty. Te zabiegi dają w tym wypadku najlepsze efekty, choć ze względu na duży obszar przeznaczony do usunięcia włosów należy wielokrotnie powtórzyć zabieg. Po zakończonej serii mężczyzna może się cieszyć gładkimi plecami, czy klatką piersiową. Wiadomo, że niektórzy ten rodzaj owłosienia lubią, ale wielu chętnie się go pozbędzie.

Depilacja laserowa to rewolucja wśród metod usuwania owłosienia ciała. Żadna inna metoda nie daje tak długotrwałych efektów. Znika problem odrastających ostrych włosków i podrażnień. To przyszłość kosmetyki.