Depilacja laserowa

Depilacja laserowa uważana jest powszechnie za zabieg bezpieczny i skuteczny. Przeprowadza się go nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn. Pozwala na poprawę wyglądu i zwiększa pewność siebie. Dzięki depilacji laserem można usunąć zbędne owłosienie z wielu miejsc - twarzy, rąk, pach, nóg czy pleców.

Depilacja laserowa wykorzystuje promieniowanie lasera do usuwania nadmiernego owłosienia. Laser namierza łodygi włosów odróżniając ich barwę od koloru ciała. Depilacja jest więc skuteczna przede wszystkim w przypadku włosów ciemnych i u osób z jaśniejszą karnacją. W efekcie końcowym usuwane są włoski, ale tylko te znajdujące się aktualnie w fazie wzrostu. Dlatego też nie da się za jednym razem usunąć wszystkich włosów.  Trwałe efekty zauważalne są więc dopiero po 4-6 zabiegach. To największa wada tej metody depilacji.

Ograniczeniem są też kolor włosów  i kolorystyka skóry. Najtrudniej jest się pozbyć włosów ciemnych ze skóry mocno opalonej. Istnieją także pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Nie powinny z niego korzystać m.in. osoby cierpiące z powodu bielactwa, łuszczycy oraz te ze skłonnością do powstawania bliznowców. Depilacja laserowa nie jest także zalecana kobietom w ciąży i matkom karmiącym dziecko piersią. Przed zabiegiem przez miesiąc nie wolno się opalać na solarium.

Depilacja laserowa ma jednak swoje niezaprzeczalne zalety. Przede wszystkim jest to metoda bardzo skuteczna. Włosów można się bowiem pozbyć raz na zawsze. Zwykle już po kilku seansach są one usuwane trwale. Nie trzeba się przy tym martwić żadnymi podrażnieniami, zaczerwienieniami, wrastającymi włoskami i innymi skutkami ubocznymi innych metod depilacji. Po zabiegu, o ile pacjent stosuje się do zaleceń, nie powstają żądne krotki czy podrażnienia. Warto jednak pamiętać przede wszystkim o tym aby unikać kosmetyków z alkoholem w składzie. Niewskazane jest także opalanie, stosowanie peelingów i podobnych kosmetyków. Do tych zaleceń trzeba się stosować przez kilkanaście dni po wykonaniu zabiegu.