Usuwanie owłosienia laserem

Depilacja laserowa może być z powodzeniem nazwana jedną z najpopularniejszych obecnie metod usuwania zbędnego owłosienia. Ceniona jest przede wszystkim za długotrwałe efekty, a że w ostatnich czasach ceny tego do niedawna ekskluzywnego zabiegu znacznie spadły, coraz więcej osób decyduje się na jego wykonanie. Przed wybraniem się do salonu medycyny estetycznej warto jednak odpowiednio się przygotować do zabiegu.

Depilacja laserowa - jak się do niej przygotować?

Przede wszystkim usuwanie owłosienia laserem nie może być przeprowadzone na skórze opalonej i, co istotne, reguła ta tyczy się zarówno solarium, samoopalaczy, jak i promieniowania słonecznego. Zaleca się aby minimalna przerwa od insolacji wynosiła sześć tygodni, dlatego najlepiej, i przede wszystkim najbezpieczniej, wykonać zabieg wczesną wiosną, późną jesienią lub zimą. Na kilka tygodni przed depilacją laserową należy zaprzestać usuwania włosków przy pomocy wosku lub depilatorów elektrycznych, natomiast na około tydzień wcześniej - kremów. Nie ma natomiast żadnych przeciwwskazań jeżeli chodzi o ich golenie lub przycinanie. Na około cztery tygodnie wcześniej zaleca się odstawienie wszelkich kremów z witaminą A,C, retinoidami i kwasami owocowymi. W przypadku niektórych leków stosowanych doustnie wymagana jest aż półroczna przerwa (tyczy się to między innymi retinoidów), natomiast w wypadku innych wystarczy dwutygodniowe odstawienie (chodzi tu między innymi o leki światłouwrażliwiające i zioła o podobnym działaniu). Na dwa dni przed zabiegiem trzeba odstawić leki przeciwbólowe, zwłaszcza zawierające ibuprofen, a tydzień wcześniej należy zakończyć wszelkie terapie antybiotykowe.

Warto jednak podkreślić, że samodzielne przygotowanie nie wystarczy, zwłaszcza jeżeli jest to nasz pierwszy zabieg depilacji laserowej. W takim wypadku warto udać się na konsultację do dermatologa, który przeprowadzi dokładny wywiad i oceni stan naszej skóry pod kątem ewentualnego zabiegu. Takie postępowanie sprawi, że usuwanie owłosienia będzie całkowicie bezpieczne, a my zachowamy pełen komfort psychiczny.